...káva je zážitek.

Kurz domácí přípravy

Pokud jste se rozhodli, že chcete začít vychutnávat skutečně zajímavou a správně připravenou kávu v domácích podmínkách, učinili jste rozhodnutí nadmíru správné. Nepotřebujete žádné drahé přístroje, jen pár pomůcek a skutečnou touhu ochutnat celý svět.

Stěžejní část kurzu patří praxi, a to přípravě u nás málo známých způsobů přípravy kávy ve french pressu, vacuum potu, dripu nebo aeropressu.

V kurzech používáme jeden druh 100 % výběrové arabiky s konkrétním původem. Můžete tak sledovat změny, jak se jednotlivé přípravy projeví v šálku, aniž byste změnili surovinu.


Registrovat na kurz

Co se na kurzu naučíte?

  • základní teorii o kávě
  • jak poznat kvalitní a dobrou kávu se zaměřením na čerstvě pražené výběrové arabiky s původem
  • výběr, použití a údržbu mlýnku
  • tradiční (a trochu zapomenuté) i moderní metody domácí přípravy - french press, vacuum pot, aeropress, překapávač (drip)
  • jak degustovat a odhalit chuťový potenciál kávy

Registrovat na kurz

Obecné informace

Pro koho je kurz určen: začátečníkům, pokročilým, nadšencům do filtrované kávy, provozovatelům kaváren, kteří chtějí obohatit svůj nápojový lístek mimo espresso
Délka kurzu: 4 hodiny praxe
Počet účastníků: maximálně 6
Termín: Bohužel není vypsaný termín.

Kde se kurz koná?

Kavárna a školící centrum Kafe Karlín
Sokolovská 46/51, Praha 8, 18000

(tram 3,8, zastávka Karlínské náměstí)

Registrace na kurz

Bohužel není vypsaný termín.

Nevyhovuje vám termín nebo chcete být informování o nových termínech kurzu. Zanechte nám e-mail.

Baristické kurzy vede barista Zdeněk Smrčka

Zdeněk Smrčka

Zdeněk působí v kávovém oboru přes dvanáct let. Jako barista a školitel předává své zkušenosti dál, nejprve jako ternér u jednoho z největších prodejců kávy v ČR a od roku 2010 v rámci Kávového Klubu. Za svou kariéru se stal zejména specialistou na techniku latte art.

Více o Zdeňkovi Smrčkovi se dozvíte v sekci O nás

Kde školení probíhá?

Kavárna Kafe Karlín

Naše školení od nového roku přesuneme do nově budované kavárny Kafe Karlín na adrese Sokolovská 51, Praha 8. Věříme, že se nám podaří do konce ledna představit kromě kavárny i naše nové místo na kávová školení.

Otevíráme již brzy!

Dárkový certifikát

Dárek nejen pro milovníky kávy

Kurzy správné přípravy kávy jsou vhodné i jako zajímavý dárek pro všechny, kteří mají kávu rádi nebo i těm, kteří zatím neví jak chutná kvalitní a zdravě připravený šálek kávy.