Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Další informace
Nahoru

Espresso připravíme za 30 sekund, ale kávovník roste 3 roky

Čím více toho o kávě víme, tím vážněji její přípravu bereme. Protože ať pro vás děláme espresso, latté nebo cappuccino, pracovaly na něm desítky lidských rukou dávno před námi.

Od pěstování, sbírání a zpracování až po balení do jutových pytlů a pražení.
My baristé bychom tak neměli jejich práci u kávového mlýnku zničit, ale řemeslnou zručností ji maximálně zúročit.

A přesně tomuhle cíli jsme před lety v Kávovém klubu propadli.

Od roku 2010 učíme Čechy pít a připravovat dobrou kávu

Pořádáme kurzy pro kávové nadšence i profesionální baristy, otvíráme vlastní kavárny v pražských ulicích a vyrážíme na akce, kde už mají dost supermarketové kávy z automatu.

A takových míst je čím dál více. S dobrou kávou je to totiž jako s dobrým jídlem nebo vínem. Stačí párkrát ochutnat a už nemůžete zpátky.

Seznamte se s naším týmem

 

Zdeněk Smrčka

spolumajitel a technický ředitel, ředitel pražírny a výrobny zákusků

 

Měl štěstí na lidi u kterých začínal s kávou, a postupně se stal republikovým vítězem v kávových soutěžích Latte Art, Cup Tasting, Barista Roku, už je to ale nějaký ten pátek. Nejraději má filtrované kávy z afrického kontinentu. Nepohrdne jimi ani v kombinaci s jinými surovinami, třeba v irské kávě nebo našem drinku Black Tonic. Puntičkář a badatel: „Okolo výběrové kávy je stále co objevovat“.

 

Adam Dvořák

spolumajitel a provozní ředitel

 

Z IT odvětví konvertoval do mnohem přitažlivějšího a voňavějšího světa kávy. Kávové začátky probíhaly v kavárně Karla Gregora a pak už si začal připravovat svou vlastní. Vždy mu záleží na správné přípravě a moderních postupech. Doporučil by vám své oblíbené espresso, ideálně z africké kávy.

 

Dan

zástupce provozního ředitele

 

Babiččin klasický turek Dana od pití kávy spolehlivě odradil a s výběrovou kávou se setkal až v Kávovém klubu. Dnes už je ale hrdým milovníkem espressa. Jednou jich zvládl vypít dokonce 15 a to se neztratí! Danovým velkým koníčkem je totiž i řízení autobusů, a tam je potřeba mít oči otevřené.

 

Veronika

vedoucí kanceláře

 

Stará práce ji nenaplňovala, tak vzala nohy na ramena a jela do Prahy dělat konečně pořádné kafe. Ráda zkouší a experimentuje, ale stálým favoritem je u Verči káva z pražírny Casino Mocca. Prozatím se chce stále zdokonalovat a na stará kolena zakotvit někde v teple na kávové farmě.

 

Jim

pražič

 

Velký fanoušek cuppingů, V60 a celkově různorodé přípravy filtrované kávy. Mezi jeho favority patří Rwanda, Keňa i Kolumbie, ale rád se nechá překvapit - každá sklizeň má svou perlu. Při svých cestách se dostal i na kávové farmy, kam se chce i v budoucnu vracet a poznávat farmáře, se kterými spolupracuje.

 

Anička

provozní kaváren

 

Velkou milovnici gastronomie nasměrovalo k výběrové kávě jedno jediné cappuccino od Zdeňka. Ale to už je pár let a dnes už si dá raději batch brew z Etiopie nebo double espresso z Kolumbie. A jak sama říká, kromě kávy na své práci miluje i kontakt s lidmi, tak se klidně zastavte na slovíčko.

 

Tomáš

obchodní manažer

 

Cestu k výběrové kávě našel teprve nedávno, ale už je v jejím světě jako doma. Když zkombinujeme všechny jeho koníčky, v ideálním světě byste Toma našli v gymu s hrnkem kávy připravené pomocí aeropressu. Jak sám říká, na původu zrnek mu až tak nezáleží, každá země ho v chuti kávy něčím překvapí.

 

Zuzka

baristka

 

Hráčka rugby, milovnice poctivé zmrzky, dortíků z pečené čokolády a bláznivých nápadů! Kromě toho zbožňuje kávu a ráda vám ukáže, že šálek kávy má mnoho chutí, nejen tu hořkou. Určitě vám do kávy namaluje i pěkný latte art, ale sama dá většinou přednost spíše filtrované kávě z aeropressu.

 

Dominik

barista

 

Už od mala mu pod nos voněla tatínkova espressa, která si Dominik rád dá i dnes. Ale králem je pro něj Aeropress, ideálně s naturální kávou z Etiopie. A pokud vám zrovna nepřipravuje kávu, tak nejspíš někde cestuje a sbírá (i kávové) zkušenosti.

 

Karel

barista

 

O kávu se začal zajímat v době, kdy pracoval na dráze, protože noční směna je noční směna. Nakonec se propil až k výběrovce, nejčastěji ho potkáte s filtrem z aeropressu – v ideálním případě s Etiopií nebo Indonésií, nebo Irskou kávou. Při čekání na kávu s Karlem můžete prohodit pár slov třeba o cestování, chození po horách nebo focení.

 

Dominik

barista

 

Dominik to vzal z opačného konce, vypiloval teorii a zamiloval se do filtrované kávy, ideálně zpracované promytou metodou. Mimoto se se Dominik zajímá i o přípravu čaje, meditaci, jógu a chvilku dokonce studoval filozofii. Každopádně o budoucnosti má jasno, rád by meditoval při pražení kávy!

 

Tomáš

barista

 

Dvojité espresso a filtrovaná káva – hlavní poznávací znamení našeho Tomáše. Kromě kávy má rád film a vše okolo něj. Není tedy divu, že do světa kávy ho zavedl film Kafe a cigára od Jima Jarmusche. Neznáte? Mrkněte, Tomáš by k němu doporučil zrnka z Burundi nebo Kolumbie.

 

Daniel

barista

 

První setkání s výběrovou kávou proběhlo v Olomouci a už hned rok na to začal v tomto oboru pracovat. Nejčastěji volí filtrovanou kávu – většinou sezónní – jiné chutě převažují v létě, jiné třeba v zimě. Ve volném čas rád cestuje, naposledy třeba po východní Evropě a snad ho brzy uvidíme i na nějaké baristické soutěži!

 

Petr

barista

 

Petr alias Eda je samé překvapení, k výběrové kávě se dostal až v daleké Číně, rád filozofuje, a dokonce hraje na cimbál! Při návštěvách kaváren si dává pěkně v tandemu espresso i filtr a jak říká, nejlepší káva je ta dobře připravená. Kdyby si měl ale jedna zrnka vybrat, asi by sáhl po Etiopii. 

 

Lucka

PR manažerka

 

Z pravidelné návštěvnice Kávového klubu na trzích se časem stala jeho součástí. Nejraději má právě tu kávu, kterou jí připraví kolegové. Nejčastěji je to káva s mlékem. Ta podle ní patří ke snídani, obědu a úplně klidně i k večeři, ale říká, že občas přijde k chuti i jemný filtr.

 

Řešení sporů

x